Czym jest trening personalny?

Czym jest trening personalny?

Niegdyś traktowany jako usługa premium, dziś dostępny na codzień dla większości osób żyjących minimum na poziomie średniej klasy lub nawet nie, trening personalny to nic innego jak aktywność fizyczna pod nadzorem wykwalifikowanego trenera/trenerki, którzy opiekują się podopiecznym przeprowadzając z nim trening aktywności fizycznej w pożądanym przez klienta kierunku.

Trening personalny można wykonywać regularnie kilka razy w tygodniu, co jest opcją bardziej kosztowną, gdzie płacić będziemy za usługę częściej, jednak można tez korzystać z usługi sporadycznie tj. raz na tydzień, na dwa tygodnie bądź tez raz na miesiąc, a pozostałe ewentualne jednostki aktywności fizycznej będą odbywać się we własnym zakresie klienta.

Opcja regularnych treningów to możliwość pracy pod ciągłym nadzorem trenera i jest to opcja dla osób które:
A) potrzebują stałego nadzoru ze względu na słabszą samodzielność,
B) dla osób które po prostu taki rodzaj współpracy wybrali.

Opcja druga to już kierunek dla osób samodzielnych, które wiedzą jak radzić sobie w ścianach klubów sportowych, a spotkania z trenerem mają charakter przypominający bądź korygujący technikę, nadanie odpowiedniej intensywności i poziomu w treningu tak, aby progresja miała miejsce, bądź ewentualne odświeżenie planu treningowego, jakim klient podąża.

Treningi można ukierunkować na konkretne cele i osiągnięcia.

Cel może być zdrowotny, aby wspierać poprawę zdrowia ogólnego, postawy, niwelowania bólu w określonych przez klienta strefach ciała.
Może tez to być kierunek bardziej doprecyzowany taki jak redukcja masy ciała, redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa estetyki sylwetki, wzmacnianie konkretnych grup mięśniowych, poprawa wydolności, siły i sprawności pod wybrane dyscypliny sportowe, ale tez współpraca z trenerem jako prowadzenie sportowe to startu w zawodach.

Celów może być masa, a usługa sama w sobie tworzy często świetne relacje i więzi między trenerem a podopiecznym. Usługa, w której atmosfera w większości przypadków jest pozytywna i rozluźniająca, a co za tym idzie, wrażenie po treningu personalnym powinno być zawsze na plus.

Więc reasumując, jeśli dobrze wybierzesz i trafisz na osobę rzetelną, autentyczną i oddaną swojej pracy jako trener personalny, możesz mieć pewność, że wniesie to do Twojego życia same pozytywy w kwestii zdrowia ciała jak i mentalne.

  Comments are closed

  ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  Czy pragniesz pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami fitness, otrzymywać ekskluzywne oferty i ciekawe porady dotyczące zdrowego stylu życia? Jeśli tak, to nasz newsletter jest stworzony właśnie dla Ciebie!
  Adres
  Follow us
  © 2023 N11 WROCLAWSKIE CENTRUM SPORTU. All Rights Reserved. Design with ❤️ MENA Studio